fbpx
Rempo

Spoločnosť REMPO vyrába a predáva ochranné, pracovné a špeciálne pracovné prostriedky. Už 75 rokov je spoľahlivým partnerom živnostníkov, súkromných firiem a organizácií štátnej správy. Obrat firmy bol v roku 2022 12,5 milionov EUR. Firma má 60 zamestnatncov.

Webstránka
Core Development
E-shop
UX Design
Webdesign

Tradičný dodávateľ na trhu s pracovnými a ochrannými prostriedkami, spoločnosť REMPO, plne uspokojovala požiadavky koncových zákazníkov vo svojich predajniach v Bratislave a Banskej Bystrici – až do nástupu covidu. Obmedzenia spojené s pandémiou podnietili interné debaty o rozšírení predajných kanálov.

Uvedomili si, že e-shop je odpoveďou na ich problém a ako stabilná zavedená značka mali záujem o profesionálne, škálovateľné riešenie a plnú integráciu systémov.

Vstupná analýza ukázala, že je potrebné vyriešiť tieto základné body:

Pokryť pozíciu eCommerce manažéra

Bežne to býva interný pracovník, ktorý stojí na čele projektu na strane zákazníka. Pretože Rempo nemalo zamestnancov s potrebným know-how, zastúpili sme ho našim expertom. Ten komunikoval s personálom u zákazníka, spracovával podklady, zadával úlohy na strane klienta, koordinoval aktivity a zastrešil celý projekt.

Vybudovať B2C e-shop

V prvom rade to znamenalo integráciu s ERP systémom klienta, aby:

  • prezentácia produktov a ich variant bola plnohodnotná
  • e-shop korektne zobrazoval stav skladu
  • objednávky plynule načítal do systému
  • rezervoval položky na sklade.

Výsledkom je súčasný e-shop. Moderný, rýchly, stabilný – pripravený na vysoké počty návštevníkov aj objednávok.

Aké sú výsledky?

Počet objednávok plynule rastie

Počet objednávok od spustenia v máji 2022 plynule rastie.

Mám záujem
50 000 návštevníkov mesačne

Rovnako rastie návštevnosť e-shopu. Po 15 – mesačnej prevádzke Rempo dosiahlo 50 000 návštevníkov.

Mám záujem
Iba 6 mesiacov k certifikátu Overené zákazníkmi

Pretože sa REMPO nepohybovalo v online svete, ocenili, že sme partner, ktorý im pomôže na online trh vstúpiť. Zaistili sme pripojenie do tovarových porovnávačov (Heureka.sk) a do online trhovísk. Výsledkom je ocenenie Overené zákazníkmi na Heureke, ktoré Rempo získalo vďaka kontinuálnej spokojnosti zákazníkov už počas prvého roka na novom e-shope.

Mám záujem

„S myšlienkou rozvoja eshopu sme sa vo firme pohrávali už dlhšie, no bránili tomu naše obavy podnietené neskúsenosťou. Preto sme hľadali skúseného IT partnera, ktorý by nám nielen naprogramoval eshop, ale dokázal navnímať našu situáciu a previesť nás celým procesom od úplného začiatku. Predostreli sme svoje požiadavky viacerým IT firmám, a na základe analýzy a osobnej referencie sme sa rozhodli pre SmartBase.

Na začiatku veľmi dobre zafungoval externý vedúci projektu, ktorého nám poskytli zo SmartBase. Vďaka nemu spolupráca napredovala. Zodpovedal naše otázky a riešil mnoho problémov, které sa objavili pri procese prispôsobovania e-shopu naším špecifickým požiadavkám. Taktiež aktívne pomohol pri nastavení procesov na našom novovznikajúcom e-commerce oddelení.“

Výsledkom je neustále sa zvyšujúci počet online objednávok a spokojnosť našich zákazníkov, ktorí môžu bez problémov objednať tovar, o ktorý majú záujem. Spolupráca so SmartBase pretrváva aj po spustení a na eshope neustále spoločne pracujeme ďalej.
Juraj Baláž
eCommerce manažér, Rempo
Sme online
Ťažko začať s e-shopom bez interného tímu?
Aj to sme už zažili. Vieme realizovať e-shop bez IT a projektových manažérov. Ozvite sa nám.