fbpx

Potrebujete pomôcť vybrať správny produkt alebo ich kombináciu?

Kontaktujte nás a radi vám predstavíme naše produktové portfólio.
Naplánovať stretnutie

Situácie, ktoré sa vyskytujú pravidelne

vyberte si s čím sa stotožníte najviac

Redizajn a vývoj iOS a Android aplikácií multimediálnej platformy Sport.Video


App development, UX Design

SV-camera_on_tripod

O multimediálnej platforme Sport.Video

Sport.Video je najjednoduchšia cesta ako zachytiť a zdieľať highlighty športových zápasov online, hneď ako sa dejú. Jediné, čo používateľ potrebuje je smartfón. Platforma umožňuje natáčať, produkovať, distribuovať a marketovať športové highlighty a klubom pomáha spojiť sa s novými sponzormi.

 

Klient nás oslovil s potrebou redizajnu ich aktuálnych mobilných aplikácií potom, ako sme pripravili webovú verziu platformy pre zobrazovanie highlightov. Mobilné aplikácie sú určené výhradne na tvorbu obsahu - natáčanie highlightov. Výzvou preto bolo vytvoriť atraktívne, funkčné aplikácie, ktoré sú jednoduché na používanie a natívne dostupné pre platformy iOS aj Android.


Dizajn

Našou úlohou bolo pripraviť rozhranie mobilnej aplikácie na zachytávanie highlightov športových zápasov, ktoré bude intuitívne pre cieľovú skupinu a zohľadní vizuálnu identitu značky klienta. Dizajnovou výzvou bolo pripraviť návrh tak, aby bol použiteľný na platformách iOS aj Android a do čo najväčšej miery konzistentný napriek všetkými mobilnými platformami a webovou aplikáciou.

V prvom kroku sme spoločne s klientom pracovali na user flow vrámci aplikácie, vytvorili sme high fidelity wireframy, s ktorých sme pripravili klikateľný prototyp. Takto bolo pre celý tím od klienta až po vývojárov oveľa jednoduchšie porozumieť, ako sa bude pohybovať používateľ v aplikácii a zároveň identifikovať kritické miesta.

Po odladení nedostatkov sme pripravili UI kit v identite značky Sport.Video, obsahujúci všetky prvky, ktoré sme ďalej v aplikácii používali. Pri tvorbe verzie pre platformu Android sme upravili najmä primárnu navigáciu, práve kvôli rozdielnemu používaniu týchto dvoch systémov a best practices.

Dashboard@2x
SV-android

Android a iOS verzia aplikácie dostupné na stiahnutie

Klientovi sme pomáhali aj pri nasádzaní aplikácií na marketplaces. Obidve aplikácie sú už dostupné zadarmo na stiahnutie z Google Play a App Store.
 
Sport.Video v Google Play StoreSport.Video na App Store

Použité technológie

Sport.Video využíva na mieru vytvorenú aplikáciu, ktorá je postavená na najnovších stabilných verziách Python Frameworku Django a Django CMS. Rýchle a takmer bezvýpadkové nasádzanie nových verzií zabezpečuje kombinácia automatizovaných skriptov a Dockera. Pokročilé vyhľadávanie a filtrácia je postavená nad vyspelým riešením ElasticSearch. Všetky technológie sú pravidelné updatované pre najvyššiu stabilitu a bezpečnosť celkového systému.

Kompletná platforma pre každého


Sport.Video spája prehliadanie videí na online portáli s aplikáciami pre prezeranie obsahu a s filmovacou aplikáciou pre kameramanov športových zápasov. Poskytuje tak kompletný balíček pre propagáciu športu a zároveň používateľom príjemný priestor pre trávenie času, kde je jednoduché sledovať najzaujímavejšie akcie dňa.

Sledujte svoje publikum


Vďaka pokročilým dashboardom priamo integrovanými v platforme majú kluby a ligy prehľad o svojom marketingovom potenciáli a umožňuje im to hlbšie budovať svoju identitu. Možnosť vloženia vlastných reklám do videa tak prináša príležitosti pre monetizáciu potenciálu amatérskeho športu.

Next Project
ProSpánek CZ, SK, PL, HU